08 септември 2024
Peshteraprim – заедно водим с истинска добавена стойност - не стойност на намерениятаЗА НАС

Победа на Хебър срещу Спартак във Варна

futbol..

Пазарджик- Варна. Хебър спечели вторите си три точки като гост на Спартак – Варна, след като в 49 минута след успешна асистенция от Тодор Чаворски – Октай Хамдиев успя да отбележи и да спечели превес за отбора ни, който се запази до края на играта. Това доведе и до крайния резултат победа с 1:0 за нашия отбор. Мачът се игра на стадион „Спартак“ в морската столица, под съдийството на Владимир Вълков.

Пресата на Хебър даде резултат във втората част на играта, което обнадежди зелените и те показаха доста по-динамична игра, като Спартак пропусна да отбележи дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Мартин Тошев от Спартак нанесе силен и мощен удар, но топката се отклони от горната греда ( в 69 минута) и резултатът остана непроменен. Варненци атакуваха многократно, но обсадата на вратата на Дебърлиев остана неуспешна до финала на днешния двубой. Малко не достигна на Никола Борисов от Варна да отбележи буквално в последната минута.

През първата част до попадение не се стигна. В началото на срещата гостите имаха инициативата, но не успяха да стигнат до сериозно положение пред Християн Христов с изключение на един точен удар на Емануил Манев. Постепенно домакините изравниха играта и взеха надмощие. Най-близо до попадение бе Георги Бабалиев, който обаче на два пъти стреля неточно от удобна позиция.

Победата беше крайно наложителна след трите поредни загуби, които ни подредиха в дъното на таблицата. Стартирахме сезона с победа над „Ботев“ – Пловдив.

СПАРТАК (ВАРНА): СПАРТАК (ВАРНА): 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям 19. Никола Борисов 11. Виктор Митев 51. Илкер Будинов, (83-та мин. Генади Луго)17. Цветан Илиев, 10.Янчо Андреев, (55-та мин. Руслан Черненко) 30. Божидар Васев, 9. Мехмед Сабри(46-та мин. Ивайло Климентов) 90. Мартин Тошев, 7. Георги Бабалиев (56-та мин. Проспер Менди)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев. 11.Цветелин Тонев (64-та мин. Георги Търтов) 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра, 12. Емануил Манев, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев (83-та мин. Богомил Божуркин), 99. Тодор Чаворски (90+2 Есеола Хабиб)