28 март 2024

Хебър измъкна първата си победа в Шампионска лига

volleyball

Пазарджик. Българският първенец Хебър (Пазарджик) прие в собствената си обновена зала „Васил Левски“ германският вицешампион Фридрихсхафен във втора битка от група А на най-престижния европейски турнир – Шампионската лига. Срещата започна в 19:00 ч., като беше изпълнена с драматизъм, но завърши с победа за „тигрите“, които се наложиха с 3:2.

Волейболистите на Хебър поведоха с 3:1 в началото на двубоя, след като Маркус Бьоме би сервис в мрежата. Възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 5:2. Якопо Масари атакува технично по блокадата от зона 4 за 7:4. Брадли Гънтър атакува мощно по блокадата за 10:5. Единична блокада на Тодор Алексиев и Хебър поведе с 13:6. Тодор Алексиев игра много прецизно на мрежата и Хебър дръпна с 10 точки при 17:7. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра за 19:9.  Тройна българска блокада направи резултата 20:10. Мощен сервис на Якопо Масари даде възможност за блокада на Николай Къртев. 24:13. Ас на Якопо Масари и успех за Хебър в първата част с убедителното 25:13.

Волейболистите на Фридрихсхафен поведоха с 3:0 в началото на втората част. Тодор Алексиев вкара топката между тройната блокада и мрежата за 2:4. Германските волейболисти поведоха със 7:4. Якопо Масари атакува мощно за 5:7. Блокаут на Тодор Алексиев и 7:10. Ас на Брадли Гънтър и 10:12. Андрий Аганиц атакува в аут 11:12. Брадли Гънтър бе спрян с тройна блокада – 12:16. Якопо Масари атакува по блокадата за 15:19. Тройна блокада спря така на Тодор Алексиев – 16:22. Воин Чачич атакува технично по блокадата и германският тим стигна до геймбол при 24:18. Воин Чачич отигра атака по българската блокада и Фридрихсхафен спечели втората част с 25:18.

Тодор Алексиев даде преднина на Хебър с 3:1 в началото на третата част. Последваха 5 поредни точки за Фридрихсхафен, последната от тях дойде след ас на Лусиано Висентин – 3:6. Иван Станев и Дейвид Кръстев се появиха в игра и веднага завършиха успешна комбинация – 4:6.  Фридрихсхафен дръпна с 5 точки при 10:5. Гьорги Гьоргиев и Брадли Гънтър се завърнаха в игра за Хебър. Брадли Гънтър атакува успешно от зона 2 за 8:10. Ас на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 12:8. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 14:17. Ас на Якопо Масари – 15:17. Атака в аут от пайп на Лусиано Висентин – 16:17. Марк Лебедев взе прекъсване за германския вицешампион. Ас на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 19:16. Нов ас на Воин Чачич – 20:16. Успешен пайп на Якопо Масари 17:22. Ас на Николай Кърътев и 18:22. Мартин Симеонов би добър сервис и Лукас Маазе атакува в аут – 24:21. Воин Чачик атакува в аут – 24:22. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен. Мартин Симеонов би начален удар в мрежата и германският тим спечели третата част с 25:22.

Волейболистите на Хебър поведоха с 5:3 и 6:4 в началото на 4-ата част. Хубав сервис на Виктор Йосифов и последва отлична блокада на Николай Къртев за 7:4. Якопо Масари преодоля тройната блокада с техничен удар – 8:4. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен. Воин Чачич би сервис в мрежата – 10:6. Лусиано Весентин атакува в аут и Хебър поведе с 5 точки при 11:5. Ас на Якопо Масари и отборът от Пазарджик дръпна с 12:5. Марк Лебедев взе второто си прекъсване в 4-ата част. Тодор Алексиев показа световна класа в атака – 14:7. Якопо Масари отигра технично в атака за 15:8. Ас на Брадли Гънтър направи разликата 10 точки при 18:8. Брадли Гънтър атакува мощно за 20:10. Ас на Виктор Йосифов и 21:10. Николай Къртев атакува успешно и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:11.

Волейболистите на Фридрихсхафен поведоха с 4:2 в началото на тайбрек след лека така на Лукас Маазе. Успешна атака на Якопо Масари и 4:5. Лукас Маазе атакува в аут и Хебър изравни резултата при 6:6. Якопо Масари атакува от зона 2 и тимът от Пазарджик поведе със 7:6. Деян Винчич би сервис в аут и 8:7 преди двата тима да разменят игралните си полета. Германските волейболисти поведоха с 10:9. Мощна атака на Брадли Гънтър донесе равенство при 10:10. Единична блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Маркус Бьоме – 12:11. Лукас Маазе атакува в аут и Хебър поведе с 13:11. Воин Чачич атакува в аут и Хебър стигна до мачбол при 14:11. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра и донесе успеха на Хебър в тайбрека с 15:12 и в мача с 3:2 гейма.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ФРИДРИХСХАФЕН (ГЕРМАНИЯ) 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12)

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Къртев, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ФРИДРИХСХАФЕН: Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц – Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин, Щефан Тил)
Старши треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ.