20 април 2024
Димитър Насков15:21, 30 юли 20221min

Хебър отстъпи на ЦСКА 1948

American football field illuminated by stadium lights

Пазарджик-София. Домакинският мач на Хебър с ЦСКА 1948 завърши със загуба за пазарджишкия тим. Това е третата поредна загуба на „зелените“ от началото на шампионата. Двубоят на Хебър и ЦСКА 1948 се игра на стадион „Васил Левски“, а главен съдия на срещата бе Волен Чинков. И двата отбора започнаха сезона с победи, след което пазарджиклии записаха вече три загуби, а „червените“ – две равенства и втора победа.

Червените излязоха с преднина от един гол на Георги Русев още в 11-ата минута. Въпреки многобройните атаки на гостите до края на полувремето те не успяха да реализират втори гол. Не липсваха атаки и от страна на „зелените“, но все още недобрата стиковка между отделните състезатели е определяща за слабата им игра. Играчите на Хебър спазваха тактическите указания на Фулвио Пеа по отношение на поведението си по време на атаките на гостите, но не успя да изведе топката до вратата на противниковия отбор и съответно да отбележи. В 28-та минута с жълт картон се сдоби Клаудио Бонани от тима на Хебър. В 35-ата минута Алек Колев от ЦСКА 1948 отклони центрирана топка към вратата, тя срещна гредата, отскочи и удари вратаря на Хебър, и не успя да влезе в мрежата, като само късметът предотврати втория гол. За втори път гредата спаси Хебър след силен удар на Марио Топузов извън наказателното поле, няколко минути по-късно. Жълт картон получи и Мартин Михайлов, който за малко щеше да доведе до дузпа за „червените“. Добър шанс да изравнят резултата имаха „зелените“ три минути преди края на полувремето, но за съжаление възможността отново беше пропусната. В 44-ата минута Дебърлиев за пореден път спаси вратата от тежък удар на Карлос Охене. „Червените“ доминираха през цялото първо полувреме, което завърши при резултат 0:1 за ЦСКА 1948.

Второто полувреме продължи в стила на първото. В 50-ата минута не бе зачетен гол, от засада, на „червения“ Алекс Колев. В 55-ата минута Хебър пропусна възможността да изравни резултата. В 60-ата минута бяха направени по две смени в двата отбора, в игра в отбора на Хебър влязоха Георги Търтов и Емануил Манев, те бяха сред титулярите в състава на Митов и влязоха в селекцията на Фулвио Пеа. Силна, но безрезултатна атака направиха гостите в 66-ата минута. В 73-тата минута Октай Хамдиев в нашия отбор бе заменен от Нгинги. Три смени извърши и Любослав Пенев. Двадесет опита на ЦСКА 1948 доведоха до един единствен гол, а почти до последната минута Хебър имаше шанс да изравни, но не му достигна самочувствие да го направи. Пет минути преди края на играта влезе 31-годишният Есеола Хабиб, който замени Тодор Чаворски. Три минути „червените“ играха с човек по-малко, след като Реян Даскалов беше контузен и изведен от терена, но отново се върна в игра, но на няколко пъти падна на терена. Второто полувреме беше с превес на ЦСКА 1948.

Стартовите състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Серкейра, 55. Олексий Лобов, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев