20 април 2024

Виктория Томова със загуба в Испания

viktorya tomova

Най-добрата ни тенисистка в момента Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 80 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер 4 в схемата българка загуби от чешката квалификантка Линда Фрухвиртова с 1:6, 7:6 и 4:6 след 2 часа и 41 минути на корта.

Чехкинята доминираше изцяло в първия сет, а във втория Томова спечели тайбрека със 7:4 и изравни резултата.

В решителния трети сет Фрухвиртова поведе с 4:0, но Томова изравни.

Чехкинята спечели подаването си в деветия гейм, а в десетия стигна до пробив и затвори двубоя с втория си мачбол.