20 април 2024

Хебър си тръгна с трите точки от Перник и излезе първи

futbol.

Хебър обърна Миньор с 3:1 в дербито на 21-ия кръг в родната Втора лига. В края на първата част Емил Ценов изведе домакините напред, но само две минути по-късно Жак Пехливанов върна паритета. Малко след час игра Георги Търтов оформи обрата за гостите. Три минути преди края на редовното време Живко Петков реализира за крайния резултат.

Срещата започна спокойно и без сериозни опасности за някой от двата отбора. В седмата минута Християн Казаков центрира от свободен удар, но футболистите на „чуковете“ се разминаха с топката и тя излезе в аут. Три минути по-късно домакините организираха нова добра атака. Ивайло Иванов центрира към свой съотборник, но Цветелин Тонев се намеси и изчисти в корнер.

Миньор наложи контрола си и новият шанс не закъсня. Ивайло Димитров се измъкна от противниковата отбрана и стигна почти до вратата на Хебър, но с всеобщи усилия гостите опазиха вратата си.

След 16 минути игра Томислап Папазов спря напредващия в средата на терена Ивайло Димитров, който се строполи на земята. Божидар Васев обаче отправи нисък удар, който отиде право в стената. Хебър отвърна в 22-ата минута с изстрел на Евгени Игнатов, който се оказа твърде слаб, че да затрудни вратаря на домакините.

В 38-ата минута Петър Дебърлиев се намеси брилянтно, отразявайки плътния удар на Добромир Бонев. Секунди по-късно последва удар на Ивайло Димитров, който отправи своеобразен удар с глава извън очертанията.

Натискът на „чуковете“ даде резултат в края на първата част, когато Емил Ценов изведе Миньор напред, но само две минути по-късно гостите отвърнаха на удара и възстановиха равенството чрез Жак Пехливанов.

Малко преди 60-ата минута Божидар Васев опита нещо красиво, но не нацели кълбото. Стражът на гостите първоначално допусна грешка, но в крайна сметка топката не влезе във вратата му.

В 62-ата минута Георги Търтов стреля директно от пряк свободен удар. Алекс Георгиев имаше цялото време на света да улови удара на Търтов, но топката мина през ръцете му и влетя в мрежата. Темпото на игра спадна, но в 87-ата минута се стигна до ново попадение за тима от Пазарджик, който покачи до 3:1 с гол на Живко Петков.

Така Хебър взе трите точки и се изкачи на първа позиция във временното класиране, изпреварвайки Етър, който посреща Лудогорец II.

Миньор – Хебър  КР 1:3
1:0 Емил Ценов 41′
1:1 Жак Пехливанов 43′
1:2 Георги Търтов 62′
1:3 Живко Петков 87′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Миньор: 99. Алекс Георгиев, 20. Андреас Васев (к), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 19. Християн Казаков, 15. Емил Ценов, 30. Божидар Васев, 10. Ивайло Димитров, 13. Добромир Бонев, 22. Ивайло Иванов

Треньор: Христо Янев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев (к), 24. Томислав Папазов, 18. Радослав Терзиев, 3. Александър Бастунов, 20. Жак Пехливанов, 8. Евгени Игнатов, 12. Емануил Манев, 39. Ивайло Михайлов, 9. Живко Петков