26 април 2024

Пирин е лидер след успех над Лудогорец 2

futbol
[dropcap]О[/dropcap]тборът на Пирин Благоевград се завърна еднолично на върха във Втора лига. Възпитаниците на старши треньора Уорън Фийни нямаха проблеми при домакинството си на Лудогорец 2 и се наложиха с 2:1 на стадион „Христо Ботев”.

Така благоевградчани вече имат три точки повече от досегашния лидер Локомотив София, който утре има тежък мач срещу Миньор Перник.

Пирин поведе в резултата в края на първата част чрез Александър Дюлгеров. Веднага след почивката разградчани изравниха, а точен бе Велислав Минков. Домакините все пак показаха по-сериозна воля за победа и успяха да я постигнат. В 72-ата минута Спас Георгиев реализира за крайното 2:1.

След поражението, което е пето за разградските „орли”, тимът е на трета позиция с 35 точки в актива си.

В останалите мачове Добруджа надделя с 3:2 над Нефтохимик, а Хебър излъга Септември с 0:1 под непрестанния снеговалеж в Драгалевци. Струмска слава нямаше проблеми у дома срещу Септември Симитли и се наложи с 2:0.