20 април 2024
Димитър Насков6:20, 13 септември 20211min

Първа победа за ЦСКА 1948

Football scene
[dropcap]О[/dropcap]тборът на ЦСКА 1948 успя да запише първа победа във футболното ни първенство през този сезон, след като тотално надигра Ботев (Враца) и го надви с 5:1 на Националния стадион „Васил Левски“. Това бе първи мач за новия наставник на „червените“ Николай Киров, който пристигна от Арда преди седмица.

Гостите от Враца успяха да поведат в резултата още в 25-ата минута, когато Ненов откри. След гола обаче столичани взеха инициативата и обърнаха резултата до края на полувремето с попадения на Симеон Петров (27′), Крум Стоянов (31′) и Георги Русев (38′). През втората част отново Петров (85′) и Денислав Александров (88′) оформиха крайния резултат. Хубав гол на Чочев пък бе отменен след намеса на ВАР в средата на второто полувреме.