24 април 2024
Peshteraprim – заедно водим с истинска добавена стойност - не стойност на намерениятаЗА НАС

Исторически гол на Камбуров донесе победа на Берое

martin kamburov
[dropcap]М[/dropcap]артин Камбуров реализира исторически гол за българския елит, с който неговият Берое победи с 1:0 гостуващия Царско село в мач от седмия кръг.

В 75-ата минута Камбуров се възползва от груба грешка на вратаря на „царете“ Янко Георгиев и наниза 254-ото си попадение във висшата дивизия на родния футбол, с което излезе еднолично начело, изпреварвайки във вечната класация Петър Жеков.

Снимка: sportal.bg

Преди това, в 55-ата минута Камбуров, предизвика изгонването на Иван Бандаловски, който го задържа, докато се откъсваше към вратата на Царско село.

Малко след гола си 40-годишният стрелец бе сменен.

Беройци имаха надмощие през голяма част от мача, но в края и гостите имаха шанс да изравнят с 10 души.

Преди мача Ботев (Пд) – Арда Берое излезе трети с 12 точки след Лудогорец с 15 и Славия с 14. Царско село има 6 точки и е на десетата позиция.