25 април 2024

Българин стана шампион на Турция

martin atanasov

Успехът донесе първа титла в историята на тима, в който посрещачът ни е основна фигура.

[dropcap]Б[/dropcap]ългарският волейболен национал Мартин Атанасов записа впечатляващите 30 точки, за да бъде с основен принос за победата на Зираатбанк с 3:2 гейма (29:31, 25:19, 27:25, 25:27, 15:11) като гост на Фенербахче. Мачът беше четвърти от финален плейоф на турското първенство. Зираатбанк спечели серията с 3:1 победи. Мартин Атанасов бе на страхотно ниво в срещата в Истанбул, като имаше основна роля за победата с 30 точки (4 аса, 6 блокади). Българският национал стана топреализатор на мача.