Вокална група „Горска теменужка“ впечатли с изпълненията си журито в Панагюрище

Пещера-Панагюрище. Сред стотиците участници от цялата страна в Осмия национален фестивал на старата градска и шлагерна песен „Нежни спомени“, който се проведе на 25 октомври, в НЧ „Виделина-1865”, гр. Панагюрище, се открои и вокална група „Горска теменужка“ с ръководител Рашко Тилев, при ООХУБ към Клуб „Оптимист“.
Местните творци бяха удостоени грамота за отлично представяне, и бронзов медал за солово изпълнение на Лиляна Ташева.
„Организацията беше много добра. Водещата беше прекрасна, както и украсата на фестивала. Председателката на читалището поздрави участниците. Фестивалът беше открит от хористите на местното читалище, които бяха облечени с прекрасни дрехи и прекрасна подготовка. Изпълнението им беше отлично. Около 330 участници демонстрираха своите певчески възможности пред професионално жури. Класиралите се на първите три места групи получиха купи, дуетите и индивидуалните изпълнители победителите бяха наградени с медали.„, каза за Peshteraprim Дафинка Василева от групата.Фестивалът се реализира с финансовата подкрепа на община Панагюрище по Програма за развитие на читалищната дейност в общината през 2025 г. Основната цел на музикалния форум е да съхрани и популяризира старата градска и шлагерна песен от миналия век, да я обогати и възроди за нов живот и приобщи младите хора към нейната лиричност и красота.
Събитието е част от празничната програма, с която Народно читалище „Виделина – 1865“ – Панагюрище отбелязва своята 160 годишнина.






