18 юли 2026
Peshteraprim – заедно водим с истинска добавена стойност - не стойност на намерениятаЗА НАС

Община Пазарджик и болницата започват безплатни профилактични прегледи по селата

lekar

Пазарджик. Община Пазарджик и многопрофилната болница започват безплатни профилактични прегледи на терен. Кампанията ще стартира на 25 февруари и ще обхване 31 села на територията на общината. Целта е да се установи социалният статус на уязвимите групи в района и да се инвестира в профилактиката на хората, които имат затруднен достъп до лечебните заведения и здравните специалисти.

Кампанията има социален характер,  каза директорът на многопофилната болница в Пазарджик д-р Красимир Темнилов. Проучване е установило, че между 300 и 400 души в населените места не са посещавали лекар от години. Не малка част са здравно неосигурени и търсят лекарски помощ едва, когато заболяванията им са в напреднала фаза.

Инициатор на кампанията е зам.- завеждащият в Спешна помощ д-р Димитър Бакалов.

Разходите  за транспорт на реаномобила и медицинските специалисти ще се поемат от дарителската сметка на многопрофилната болница. Кампанията за безплатните профилактични прегледи започва от село Ивайло.  Кметовете на населените места се включват в организацията и оповестяването, като предварително ще се изготвят списъците на хората от конкретното село, които желаят да се възползват от социалната услуга.

 

 

 

 

 

Източник / https://bnr.bg

 


За нас

www.peshteraprime.com е уеб–базирана система, предназначена за публикуване на новинарски материали, PR материали, интервюта, репортажи, прессъобщения, реклама и др. Достъпът до този сайт е изцяло безплатен.


mitkoivon@abv.bg

0895 509 089, 0897 444 651


Сайтът ни използва бисквитки, за да улесним Вашето сърфиране и да Ви покажем съдържание, което може да Ви заинтересува. Използвайки този го, Вие се съгласявате с Общите ни условия

error: Съдържанието е защитено !!!