Пътна обстановка

В неделя от 14 ч. до 20 ч. ще бъде ограничено движението на тежкотоварните автомобили над 12 т в посока София от 60-ти до 52-ри км на АМ „Хемус“ в посока София. Тежкотоварният трафик ще се пренасочва по обходен маршрут от пътен възел „Осиковска Лакавица“ /при 60-ти км/ по път I-3 Ботевград – Ябланица и ще се връща на магистралата по пътен възел „Правец“ /при 52-ри км/.
При необходимост, в зависимост от метеорологичните условия и интензивността на трафика, движението на МПС над 12 т ще се пренасочва и от пътен възел „Ботевград“ /при 47-ми км/ по път II-17 и по път I-1 София – Ботевград до пътна връзка „Витинска река“ /при 30-ти км/ на АМ „Хемус“.
Временната организация на движение ще е в сила в края на всяка седмица до 31 юли тази година. При необходимост и в зависимост от метеорологичните условия и трафика, ограничения може да се въвеждат и в други участъци.
МЕТЕОРОЛОГИЧНА ОБСТАНОВКА:
Температурите са в интервала от -14 °С до +2°С.
Времето над страната е предимно ясно.
Слаб вятър духа в цялата страна.
Пътните настилки са предимно мокри, по високите и усойни места заледени, обработени и проходими при зимни условия.
ОПУ-Пазарджик:
Няма въведени ограничения.
Няма въведени ограничения.