30 април 2024

ФК Хебър си осигури девето място във временното класиране

Silhouette action sport

Пазарджик. Хебър Пазарджик прекъсна лошата си серия от шест мача без победа, като разгроми Етър Велико Търново при визитата си на стадион „Ивайло“ с 5:2 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Младежкият национал Георги Николов блесна за „гробарите“ с два гола през първата част, а по-късно асистира на Николас Пенев.

Нападателят си изкара червен картон в 78-ата минута. Другите попадения за гостите отбелязаха Ангел Бастунов и Роберт Мазан. За селекцията на новия старши треньор Светослав Петров точни бяха Ивайло Димитров и Шахредин Букхолда.

Така пазарджиклии вече имат 16 точки, които им отреждат деветото място във временното класиране. „Болярите“ остават на дъното на таблицата в Първа лига с 4 пункта в актива си.