18 април 2024

Хебър спечели финала в турнира за Money+

volleyball

Пазарджик. Хебър спечели финала в турнира за Money+Купа България в оспорван мач срещу Дея спорт. Волейболистите на Камило Плачи победиха с 3:2  след като изгубиха първите два гейма. Мачът се игра тази вечер пред пълната с фенове зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Снимка: Милен Торбев

Двубоят продължи повече от два часа, беше много атрактивен не само за живата публика, а за зрителите, които гледаха надпреварата по телевизията. Мачът вървеше равностоен почти през цялото време в последните три части, а в тайбрека нашите момчета се поддадоха на напрежението и допуснаха редица пропуски в защита и нападение.

Обратът настъпи в третия гейм, когато тигрите ни върнаха към обичайното си темпо и зададоха тон на играта. Бориха се буквално за всяка точка и успяха да се наложат (25:21). Тоталното надмощие на нашите пролича в четвъртата част на двубоя, която завърши с 25:19, а тайбрекът реши и финалния развой на срещата.

Още от самото начало Хебър поведе в резултата, но бе бързо догонван от противниковия отбор. При резултат 7:7, Хебър успя да вземе осмата точка, а след това отборите смениха полетата.

Малко по-късно Дея спорт взе превес и поведе с 9:8, а треньорът на Хебър Камило Плачи поиска прекъсване. След него гостите извоюваха още една точка.

Буквално минути преди финала на терена излезе Тодор Алексиев. Малко след това резултатът се изравни 11:11. Мачът стана още по-фантастичен след като минута по-късно поведохме с 14: 12. Плачи отново поиска прекъсване, а сервисът на Тодор Алексиев сложи финалният щрих и спечелихме мача.

Крайното 3:2 осигури за четвърти път Купа България на пазарджиклии и тя ще остане при нас до следващия турнир догодина. Ето и резултатът от всички геймове(15:25, 25:15, 25:21, 25:19, 15:12)

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) се класираха за днешния финал за Купата на България при мъжете, след като воденият от Франческо Кадеду тим се наложи над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 в първия полуфинал от надпреварата, а Хебър заслужи мястото си след безапелационен мач с Нефтохимик вчера.

В момента тече церемонията по връчването на отличието.

Съставът на Хебър:

Добромир Димитров, Александър ТушДжулио Саби, Якопо МасариВиктор ЙосифовНиколай Николов, либеро – Теодор Салпаров, Тодор Алексиев, в последните минути на тайбрека.