06 май 2024

Хебър (Пазарджик) не пребори полския гранд Алурон Вирту Варта

Volleyball

Пазарджик. Волейболистите на първенеца Хебър (Пазарджик) не успяха да преборят полския гранд Алурон Вирту Варта (Заверче) в четвъртия си мач от група В на най-престижния европейски турнир – Шампионската лига. Воденият от Камило Плачи тим отстъпи на противника с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) в двубой от група В на надпреварата, изигран в „Домброва Гурнича“.

В първата среща помежду им преди около месец „жълто-зелените“ се наложиха с 3:1 гейма в зала „Васил Левски“. Така Заверче излезе отново като лидер в класирането, с 9 точки (3 победи, 1 загуба), пазарджиклии остават на четвъртата позиция с 2 точки и без успех.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 10 точки (1 блокада), толкова реализира и Симон Хирш (1 ас, 2 блокади). За съперника Урош Ковачевич приключи с най-голям актив – 15 точки (1 ас, 1 блокада), Милош Снишчол завърши с 11 точки (1 ас, 3 блокади).