29 март 2024
Peshteraprim – заедно водим с истинска добавена стойност - не стойност на намерениятаЗА НАС

ЦСКА се наложи като гост над Хебър

volleyball

Пазарджик. ЦСКА се наложи като гост над Хебър с 3:2 (21:25, 25:23, 25:17, 16:25, 15:10 ) в отложен мач от шестия кръг на волейболното първенство, продължил повече от 2 часа.

Успехът беше драматичен, като ЦСКА направи пълен обрат от 0:1 до 2:1, остави шампионите да изравнят, но показа по-здрави нерви с тайбрека.

Хебър започна по-силно мача и взеха аванс при 14:12 в първия гейм и не допусната да бъдат застигнати от „червените“. Те затвориха частта при 25:21.

Във втория гейм отборът на Александър Попов имаше контрола почти през цялото време, като стигна до изразителното 24:17 и имаше седем геймбола. Хебър обаче направи невероятната серия от шест поредни точки, преди ЦСКА все пак да се измъкне и да спечели минимално.

Това даде енергия на столичани, които бяха по-добри и в следващата част, в която постоянно водеха с 3-4 точки, а след 19:17 направиха шест поредни пункта и поведоха с 2:1.

Хебър се събуди в четвъртия гейм и стигна до 15:9, а след това и до 24:15, преди да изравни геймовете.

В тайбрека „червените“ показаха по-здрава психика в ключовите моменти, като след 9:9 направиха 4 поредни точки, а при 14:10 реализираха още първия си мачбол. Той дойде при успешна блокада на Димитров.

Над всички в мача бе диагоналът на ЦСКА Димитър Димитров, който реализира 31 точки и завърши с 47% успеваемост в атака.

Най-много точки за Хебър отбеляза Тодор Алексиев – 18, а със 17 остана Джакопо Масари.

„Червените“ направиха и 19 успешни блокади в мача срещу само 10 за тима от Пазарджик.

„ЦСКА заслужаваше победата, те се представиха по-добре в атака, бяха по-силни в петия сет“, коментира след мача италианският треньор на Хебър Камило Плачи.