19 април 2024

Два български екипажа ще стартират в рали „Борско-Браничевски“ 2022

rali borsko branichevski

Два български екипажа ще стартират във втория кръг от Сръбския рали шампионат – рали „Борско-Браничевски“ 2022. С първи номер в предварителния стартов списък са записани Антон Титов и Александър Спиров (Skoda Fabia R5, АСК „Мегапорт“). В състезанието ще стартират и Никола Мишeв / Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4), които са с трети състезателен номер.

За Антон Титов това ще бъде втори пореден старт в западната ни съседка. Преди няколко седмици, заедно с навигатора Динко Георгиев, Титов завърши на второ място в генералното класиране на рали „Мионица“.

Никола Мишев продължава своята международна програма със старт в рали „Борско-Браничевски“. До момента през сезона, Мишев участва в състезания в Румъния, Австрия, Турция, Чехия и Хърватска.

Второто издание на рали „Борско-Браничевски“ включва в програмата си дванадесет скоростни отсечки с обща дължина от 160,85 километра. Общата дистанция, която трябва да покрият участващите екипажи е 540 километра.

Състезанието ще започне в съботния ден с първия специален етап „Рибаре“, който стартира в 9:17 ч. местно време.

Награждаването на победителите в ралито е в неделя от 19:15 часа.

През миналата година, състезанието бе спечелено от българския екипаж Даниел Попов / Ангел Башкехайов (Peugeot 208 Rally4). Двамата записаха убедителен успех, постигайки първи времена във всички скоростни отсечки.