29 март 2024

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) победиха като домакини Пирин (Разлог)

Пазарджик. Волейболистите на Хебър (Пазарджик) продължават да мачкат в първенството на Супер Волей при мъжете. Шампионите победиха като домакини Пирин (Разлог) с 3:0  (25:16, 25:19 , 25:12 ) в мач от десети кръг на елита, който се игра в зала „васил Левски.

Така „тигрите“ записаха десета поредна победа, като са единственият тим без загуба до момента. С това Хебър е едноличен лидер в Супер Волей с пълен актив от 30 точки и само един загубен гейм. Разложани пък остават втори с 9 победи, 1 загуба и 26 точки.

Двубоят отбеляза завръщането на терен на старши-треньора Камило Плачи, който пое ръководството на тима. В състава отново бяха либерото Теди Салпаров и централният блокировач Виктор Йосифов, който обаче не започна в титулярния състав.

Шампионите доминираха изцяло в мача. Те показаха много стабилно посрещане, добра игра на блокада, а сервисът им работеше на високо ниво. През целия мач те не позволиха никаква съпротива, като повалиха най-успешния съперник до момента в три гейма. Пирин не успя да влезе в мача и не намери никакви волейболни аргументи срещу домакините през целия двубой.

Състави:

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев, Теди Салпаров – либеро (Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев)

Пирин: Любомир Агонцев, Спас Байрев, Петър Петров, Александър Симеонов, Костадин Гаджанов, Васил атанасов, Виктор Копанаров – либеро (Константин Ненчев, Мартин Юруков)