29 март 2024
Димитър Насков6:32, 12 октомври 20201min

20-та титла от Големия шлем за Надал

rafael nadal

Испанецът Рафаел Надал триумфира за рекорден 13-и път на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 2 Надал разби на фин8ала водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) с 6:0, 6:2, 7:5 след 2:41 часа игра, постигайки победа номер 100 на „Ролан Гарос“. Той стигна до трофея в Париж без загубен сет за четвърти път в кариерата си. Испанецът заслужи 20-ата си титла от Големия шлем, с което изравни рекордьора Роджър Федерер (Швейцария).

Надал показа изключителна стабилност в първите два сета, в които даде общо два гейма на съперника и допусна само 6 непредизвикани грешки. Джокович бе относително равностоен само в третата част, в която навакса пробив пасив, но при 5:5 отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

Сърбинът допусна цели 52 грешки срещу 14 на испанеца, което беше най-голямата разлика в мача.