23 април 2024
Димитър Насков6:31, 19 ноември 20201min

Медведев на полуфинал след победа над Джокович

daniil medvedev

Руснакът Даниил Медведев се класира за полуфиналите на финалния турнир по тенис в Лондон.

Медведев постигна изненадващо лесна победа над водача в световната ранглиста Новак Джокович с 6:3 и отново 6:3 за 1 час и 22 минути.

В първия сет играта вървеше равностойно да 3:3, но след това сърбинът допусна два пробива, а руснака се възползва от това и спечели.

Вторият сет продължи зле за Джокович, който допусна нов пробив още при първия си сервис-гейм и изостана с 0:3 в резултата.

Медведев продължаваше да играе стабилно до края и спечели втория сет отново с 6:3.

Това бе втора поредна победа за него. Руснакът води в класирането в група „А“ с 2 точки и геймова разлика 4:0.

Джокович е на второто място с 1 точка, колкото има и третия Александър Зверев.

Сега за двамата предстои мач помежду им в последния кръг, който ще определи кой ще остане в турнира.