19 април 2024
Димитър Насков8:10, 17 ноември 20201min

Берое с втора загуба в Балканската лига

beroe

Мъжкият отбор на Берое записа втора загуба в Балканската лига. В мач от четвъртия кръг заралии отстъпиха като гост пред черногорския Теодо Тиват със 70:74 (19:14, 12:20, 19:12, 23:18). Българският тим изигра равностойно полувреме, в което на моменти имаше преднина. Полувремето обаче дойде при само три точки аванс за Теодо Тиват, който водеше с 34:31.

В третата четвърт обаче изоставането на Берое набъбна на десет точки. В началото на последната четвърт Берое стопи преднината само на три пункта, но в последствие не успя да навакса и допусна поражение със 70:74.
Най-резултатен за победителите бе Арсен Вучкович с 22 точки, като той хвана и 10 борби. За Берое с по 18 точки завършиха Симеон Илиев и Брейди Роуз.

С победата Теодо Тиват е втори в класирането на Балканската лига с актив от 2 победи и 2 загуби в 4 мача и 6 точки. Берое е пети с едва 2 точки и 2 загуби. Лидер е Академик Пловдив с пълен актив от 3 успеха в 3 срещи и 6 пункта.